قوانین و کارمزد ها

قوانین خرید کالا

* از خرید و ارسال کالاهایی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشد معذوریم.

* در خرید کالاها لیست موارد ممنوعه پستی را در نظر بگیرید.

* جهت آغاز فرایند خرید کالا، خریدار موظف به پرداخت کلیه هزینه های توافق شده (هزینه خرید، حمل، ترخیص، کارمزد خرید و….) می باشد.

* پس از واریز وجه از سوی خریدار خرید کالا طی حداکثر 3 روز کاری صورت خواهد گرفت.

* هزینه های خرید کالا شامل موارد زیر می باشد و بسته به نوع توافق صورت گرفته با خریدار، قبل از آغاز فرایند خرید از خریدار دریافت می گردد: قیمت اعلام شده از سوی فروشنده (فاکتور خرید کالا برای خریدار ارسال می گردد.)

* هزینه حمل کالا تا دفتر ما در چین (هزینه پست داخلی چین) موارد زیر مختص حمل دریایی می باشد: هزینه بازرسی و یا نظارت بر بارگیری و تولید (برای محموله های دریایی که حجم بار در حد یک کانتینر باشد و مشتری به مطمئن شدن کالا از لحاظ کمی و کیفی نیاز داشته باشد.)

* هزینه انجام تشریفات گمرکی در مبدا. (برای محموله های دریایی)

* حمل دریایی کالا از بنادر چین به بنادر ایران و امارات (برای محموله های دریایی)

* هزینه حمل هوایی کالا بسته به سرویس انتخابی اکسپرس یا پست هوایی معمولی.

* هزینه های ترخیص کالا: (در صورتی که کالا نیاز به ترخیص داشته باشد)

* هزینه های حمل کالا داخل ایران تا محل خریدار

* کارمزد آوا

* مدت زمان ارسال کالا از زمان ارسال کالا از سوی فروشنده (از زمان رسیدن کالا به دفاتر ما و یا از زمان ارسال کد رهگیری در صورت پست مستقیم از سوی فروشنده به خریدار) تا رسیدن به انبار شرکت های پستی در ایران، بسته به نوع سرویس حمل انتخابی از یک هفته تا 4 هفته خواهد بود و در صورتی که کالا نیاز به ترخیص داشته باشد یک هفته به زمان فوق اضافه خواهد شد تا کالا به دست شما برسد.

قوانین ترخیص کالا

* در قوانین خرید کالا هنگامی که کالا به نام خریدار ارسال شود، مسئولیت ترخیص کالا (در صورت نیاز به ترخیص) بر عهده خریدار است.

* هزینه های ترخیص اعلام شده از سوی همکاران ما برآورد حدودی می باشد و در صورتی که کالا نیاز به ترخیص داشته باشد، هزینه های نهایی ترخیص بر اساس فاکتور به ایشان اعلام می گردد و خریدار موظف به پرداخت ما به التفاوت هزینه های پیش بینی شده و هزینه نهایی می باشد.

* ملاک ما برای نیاز ترخیص یا عدم نیاز به ترخیص کارشناسان گمرک می باشند. لذا تا زمانی که کالا به فرودگاه نرسیده باشد امکان اظهار نظر قطعی در خصوص اینکه آیا کالا جنبه تجاری دارد یا خیر وجود ندارد. با این وجود قبل از حمل کالا براوردی حدودی از هزینه های ترخیص صورت گرفته و به خریدار جهت براورد هزینه تمام شده اعلام می گردد و خریدار موظف به پرداخت آن است. در صورتی که بار به تشخیص گمرک بدون نیاز به ترخیص از گمرک خارج شود (اصطلاحا به صورت پته خارج شود) هزینه های دریافتی پس از کسر هزینه های صورت گرفته به مشتری عودت داده خواهد شد.

قوانین حمل و نقل هوایی

*در قوانین خرید کالا وزن محاسبه شده برای یک کالا وزن تقریبی می باشد و پس از دریافت کالا از فروشندگان، وزن و حجم دقیق کالا به اطلاع خریدار می رسد و در مواردی که اختلافی بین وزن تقریبی و وزن واقعی وجود داشته باشد، ما به التقاوت آن از خریدار دریافت و یا به حساب مشتری واریز می گردد.

* طبق قوانین پست هوایی حداقل وزن کالا برای محموله های پستی 1 کیلوگرم است و چنانچه وزن کالای خریداری شده کمتر از یک کیلوگرم باشد هزینه حمل یک کیلوگرم کالا مورد محاسبه قرار می گیرد.

* در صورتی که وزن کالا اعشار داشته باشد، وزن محاسبه شده رو به بالا گرد می شود. برای مثال کالایی که کیلوگرم باشد، 6 کیلوگرم محاسبه می شود.

در صورتی که کالا به نام خریدار و از طریق پست اکسپرس (DHL-TNT-ARAMEX) * ارسال شود، شماره بارنامه جهت پیگیری به خریدار اعلام می شود. در این صورت شما می تواند با مراجعه به سایت شرکت پستی انتخاب شده پیگیر کالای خود باشید.

* هزینه های حمل و نقل طبق تعرفه های مصوب بر اساس نوع حمل (اکسپرس یا عادی) از خریدار دریافت می گردد.

* در صورتی که کالا حجیم و کم وزن باشد بر طبق قوانین حمل و نقل هوایی وزن حجمی مورد محاسبه قرار می گیرد و هر کدام بیشتر باشد مبنای محاسبه وزن قرار خواهد گرفت. حجم وزنی از طریق این فرمول محاسبه می شود: 5000/(طول* عرض* ارتفاع) = حجم وزنی برای مثال: در صورتی که وزن کالای شما 5 کیلوگرم باشد اما حجم وزنی به دست آمده 10 کیلوگرم باشد ملاک محاسبه وزن، حجم وزنی می باشد.

* گروه تجاری آوا هیچ گونه مسئولیتی در قبال افزایش بیش از اندازه وزن حجمی نخواهد داشت و خریدار موظف به پرداخت کلیه هزینه های ناشی از افزایش حجم در حمل و نقل خواهد بود.

* در صورتی که محموله به بسته بندی ویژه ای نیاز داشته باشد هزینه بسته بندی جداگانه محاسبه می گردد..